17 maja ruszyła akcja edukacyjna „Zaszczep dobre wzorce” adresowana do wszystkich kobiet, zarówno matek i córek. Zbliżający się Dzień Matki i następnie Dzień Dziecka to dobre okazje do rozmowy na temat edukacji zdrowotnej oraz promowania prozdrowotnych zachowań.
Dzięki akcji, która potrwa do 6 czerwca w 314 punktach szczepień na terenie całego kraju będzie można uzyskać informacje na temat profilaktyki raka szyjki macicy oraz skorzystać ze szczepień przeciwko wirusowi HPV.
Zrób cytologię, zaszczep córkę i siebie
Celem akcji jest uświadomienie przez kobiety zagrożeń zdrowotnych, związanych z rakiem szyjki macicy oraz popularyzacja w tym celu szczepień ochronnych. Akcja adresowana jest przede wszystkim do matek i ich córek, aby zachęcić je do wspólnego dbania o zdrowie. Wygrałam walkę z rakiem szyjki macicy, ale nigdy nie będę mogła mieć własnych dzieci. Dzięki najnowszym osiągnięciom medycyny możemy dzisiaj zapobiegać takim dramatom. Chciałabym, żeby inne kobiety były świadome zagrożeń związanych z tą chorobą oraz możliwości profilaktyki dla siebie i swoich córek. Dlatego organizuję wiele akcji edukacyjnych, włączam się w działania samorządów lokalnych i zachęcam kobiety do regularnego wykonywania badań cytologicznych i szczepienia przeciwko wirusowi HPV. – mówi Ida Karpińska – założycielka Ogólnopolskiej Organizacji na Rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy „Kwiat Kobiecości”.
W okresie od 17 maja do 6 czerwca punkty szczepień będą prowadziły akcję profilaktyczną. W czasie jej trwania będzie można skorzystać z możliwości szczepienia przeciw HPV w korzystnej cenie. Dokładne ceny szczepienia i czas trwania akcji są ustalane indywidualnie przez punkty szczepień, ale cena powinna być około 30% niższa niż standardowo. Adresy punktów szczepień uczestniczących w akcji można znaleźć na stronie Ogólnopolskiej Organizacji na Rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy „Kwiat Kobiecości”. Warto skontaktować się wcześniej z wybranym punktem i umówić się na wizytę szczepienną.



