Jabłka pozwalają mieć zdrowe dzieci

Jabłka pozwalają mieć zdrowe dzieci, Dzieci matek, które w czasie ciąży jadły dużo jabłek, są mniej narażone na astmę, jedzenie zaś ryb chroni przed alergiami u potomstwa - poinformowano podczas konferencji American Thoracic Society. Badania ankietowe na grupie 2000 przyszłych matek przeprowadzili naukowcy z University of Aberdeen. Następnie przez pięć lat śledzono losy urodzonych dzieci. Okazało się, że kobiety jedzące cztery lub więcej jabłek tygodniowo były o połowę mniej narażone na urodzenie dziecka z astmą w porównaniu z kobietami zjadającymi jedno jabłko tygodniowo. Z kolei jedzenie ryb obniżało ryzyko alergicznej choroby skóry - egzemy. Przynajmniej jedna porcja ryby tygodniowo zmniejsza la ryzyko egzemy w pierwszych pięciu latach życia o połowę. Na razie nie wiadomo, w jaki sposób jabłka i ryby miały by zapobiegać chorobom alergicznym, jednak nie stwierdzono, by jakieś inne pokarmy działały w ten sposób. Być może chodzi o zawarte w jabłkach przeciwutleniacze oraz

HomeAktualnościWiadomościJabłka pozwalają mieć zdrowe dzieci

Jabłka pozwalają mieć zdrowe dzieci

jablkoDzieci matek, które w czasie ciąży jadły dużo jabłek, są mniej narażone na astmę, jedzenie zaś ryb chroni przed alergiami u potomstwa - poinformowano podczas konferencji American Thoracic Society.

Badania ankietowe na grupie 2000 przyszłych matek przeprowadzili naukowcy z University of Aberdeen. Następnie przez pięć lat śledzono losy urodzonych dzieci.

Okazało się, że kobiety jedzące cztery lub więcej jabłek tygodniowo były o połowę mniej narażone na urodzenie dziecka z astmą w porównaniu z kobietami zjadającymi jedno jabłko tygodniowo. Z kolei jedzenie ryb obniżało ryzyko alergicznej choroby skóry - egzemy. Przynajmniej jedna porcja ryby tygodniowo zmniejsza la ryzyko egzemy w pierwszych pięciu latach życia o połowę.

Na razie nie wiadomo, w jaki sposób jabłka i ryby miały by zapobiegać chorobom alergicznym, jednak nie stwierdzono, by jakieś inne pokarmy działały w ten sposób. Być może chodzi o zawarte w jabłkach przeciwutleniacze oraz kwasy tłuszczowe omega-3 występujące w rybach. (PAP)

{loadposition under_article}
Wyświetleń: 1768

Napisz komentarz

Wpisz wynik działania: 1 * 2 =

{loadposition under_articleforum}
{loadposition under_articleforumfoto}

busy
 

Sklep internetowy dla mam i niemowląt

Sklep BabyMama.pl powstał w 2008 roku . Jako pierwszy na rynku  zaproponował kobietom w ciąży oraz młodym mamom innowacyjne produkty, które pozwalają z radością oczekiwać na narodziny maleństwa i bez obaw zająć się niemowlęciem po porodzie.

Artykuły podobne

Jak zdrowo odżywiać dzieci?

Jak zdrowo odżywiać dzieci?


To nie lada gratka dla wszystkich młodych mam. Instytut Matki i Dziecka wydał właśnie poradnik, który ...

Polskie zabawki wiodą prym

Polskie zabawki wiodą prym


Jak wynika z najnowszego raportu – polskie zabawki podbijają światowy rynek. ...

Aktywne dziecko to szczęśliwy dorosły

Aktywne dziecko to szczęśliwy dorosły


Badania przeprowadzone przez australijskich naukowców są najlepszym dowodem na to, że w zdrowym ciele ...

Partner przy porodzie? Zdecydowanie tak!

Partner przy porodzie? Zdecydowanie tak!


O tym, że poród rodzinny to same korzyści, wiemy nie od ...

Dzieci widzą inaczej

Dzieci widzą inaczej


A właściwie – „Dzieci postrzegają rzeczy inaczej” – wypadałoby przetłumaczyć hasło słynnej ...

Aby brzuch ciążowy nie przeciążył

Aby brzuch ciążowy nie przeciążył


Zastanawiałyście się kiedyś, dlaczego kobiety ciężarne się nie przewracają? Jak – pomimo rosnącego ...

Mama pod presją? Już nie!

Mama pod presją? Już nie!


Młode mamy są wciąż poddawane ocenom. Nakazy, zakazy, sugestie, dobre rady matek, babć, ciotek i pań z ...

Mamy nie chcą mówić o depresji

Mamy nie chcą mówić o depresji


Statystyki nie pozostawiają złudzeń  - aż 1 na 10 polskich mam zmaga się z depresją ...

Newsletter

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych, zgodnie z treścią art.23 ust.1 pkt.1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 o ochronie danych osobowych (Dz.U. Nr 133, poz. 883), w celu umożliwienia przesyłania przez administratora danych materiałów marketingowych na podany przeze mnie adres e-mail.

Jabłka pozwalają mieć zdrowe dzieci. Portal stworzony z myślą o Mamach. W prosty i przyjazny sposób prezentujemy informacje, które są pomocne nie tylko w czasie ciąży, ale także po narodzinach dziecka. Na naszej stronie Mamy mogą uzyskać odpowiedzi na interesujące pytania. Ciąża, dieta, kalendarz badań, rozwój ciąży, badania w ciąży, poród oraz narodziny dziecka to tematy, które nie mają dla nas tajemnic. Wierzymy, że sprawdzone i rzetelne informacje wzbogacą wiedzę każdej Mamy. Dowiedz się jakie badania w ciąży należy zrobić, aby odpowiednio o siebie zadbać. Zapraszamy!

Przeczytaj następny artykuł