Home

Wielkopolskie mamy chcą się rozwijać

mamaFundacja Aktywności Lokalnej wraz z Partnerami zapraszają do wzięcia udziału w ciekawych projektach szkoleniowo-doradczych współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Z możliwości udziału w bezpłatnych zajęciach skorzystać może 120 kobiet – matek z gmin: Buk, Dopiewo, Kleszczewo, Kostrzyn lub Śmigiel.

W szczególności mamy przebywające obecnie na urlopie macierzyńskim lub wychowawczym. Podczas szkoleń i doradztwa na miejscu zapewniona będzie profesjonalna opieka nad dziećmi.

Na jednych z zajęć uczestniczki nauczą się noszenia dziecka w chuście, aby mama podejmując pierwsze aktywności po porodzie m.in. związane z prowadzeniem domu, robienie  zakupów, spotkania, czytanie, pisanie, itp. mogła być z maleństwem cały czas blisko. Uczestniczki otrzymują taką chustę na własność.
Dla uczestniczek ogromne znaczenie ma możliwość wymiany doświadczeń, podkreślają ogromne znaczenie warsztatów i doradztwa, które dały im możliwość lepszego poznania siebie, swoich silnych i słabych stron, wiedzę nt. możliwości prawnych, a także umiejętności lepszego samozorganizowania w perspektywie zatrudnienia czy prowadzenia firmy.

Formularze zgłoszeniowe można pobrać w siedzibie urzędu danej gminy lub ze strony internetowej www.fal.org.pl Zgłoszenia przyjmowane będą do końca września lub do wyczerpania miejsc.

Zapraszamy na spotkania informacyjne w poszczególnych gminach:

Buk - 1.10.2009 (czwartek) w Miejskim Ośrodku Kultury przy ul.Dobieżyńskiej 27 w Parku Harcerza.

Kleszczewo - 12.10.2009 w Świetlicy Środowiskowej, ul. Poznańska 6

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 061 6256845, 0693198715.



Poprawiony ( środa, 21 września 2011 15:03 )  

Artykuły podobne

Lekarze ostrzegają przed późnym macierzyństwem
Kobiety, które dopiero po 35 roku życia decydują się na urodzenie dziecka, narażają na [ ... ]

Dym z papierosów może prowadzić do depresji i agresji u dzieci
Dym tytoniowy wpływa na zaburzenia zachowania u chłopców chorujących na astmę, czasem prowadzi do [ ... ]

Mikołaj zaopatruje się w TK Maxx
Z Laponii wyciekła informacja o dostawcy św. Mikołaja.  Dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, że w tym [ ... ]

Baby boom po polsku
Dzieci rodzi się coraz więcej i ma to już pierwsze konsekwencje ekonomiczne: rząd planuje, że na [ ... ]

Pierwsze dziecko bez genu raka
Szanse na to, że lekarze wykryją u dziewczynki raka piersi do dwudziestego roku życia, wynosiły aż 90 [ ... ]

Tych pytań boją się usłyszeć rodzice
Jak wynika z badań przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii, dorośli obawiają  się pytań zadawanych przez [ ... ]

Dziewięcioraczki z Meksyku
Jeszcze się nie urodziły, a już jest o nich głośno. O kim [ ... ]

Palenie podczas ciąży a psychoza u dzieci
Brytyjskie badania przeprowadzone przez naukowców z uniwersytetów w Bristolu, Cardiff, Nottingham i Warwick [ ... ]