ECHO serca płodu

ECHO serca płodu, W ciągu ostatnich lat dokonał się ogromny postęp w dziedzinie diagnostyki prenatalnej.

HomeCIĄŻABadaniaECHO serca płodu

ECHO serca płodu

W ciągu ostatnich lat dokonał się ogromny postęp w dziedzinie diagnostyki prenatalnej.

Dzięki niej możliwe jest wykrycie wszelkich nieprawidłowości w rozwoju płodu oraz podjęcie odpowiedniego leczenia tuż po porodzie.

Czym jest ECHO serca płodu?
Do jednych z kluczowych badań w okresie ciąży należy ECHO serca dziecka. Poza standardowym badaniem ultrasonograficznym, stanowi ono ważny element oceny położniczej. W trakcie tego badania specjalista – kardiolog prenatalny – stara się jak najdokładniej ocenić stan serca płodu, wykluczając podejrzenie wady lub stawiając wstępną diagnozę.

W przypadku wykrycia patologii możliwe jest zaplanowanie optymalnej drogi, czasu i miejsca porodu noworodka. Przyszła mama do momentu rozwiązania ciąży pozostaje pod stałą opieką kardiologa prenatalnego. Jest również przez niego kierowana do specjalistycznego ośrodka, w którym dziecko przychodzi na świat. Dzieci bez wcześnie wykrytej wady serca zwykle później i w gorszym stanie ogólnym trafiają do odpowiedniego ośrodka. W takim wypadku możliwości ich wyleczenia są mniejsze, a liczba powikłań znacznie wzrasta.

Ważne gdzie i na jakim sprzęcie
- Badanie ECHO serca wymaga dużej wiedzy, doświadczenia oraz najwyższej klasy sprzętu ultrasonograficznego, z oprogramowaniem do badań prenatalnych i kardiologicznych. Umożliwia on nie tylko ocenę jakościową (anatomiczną), ale również ilościową (badania dopplerowskie przepływów krwi). Wykonanie tego badania w dobrym ośrodku pozwala na wykrycie większości wad serca u płodu i jest kilka razy bardziej skuteczne niż przeprowadzane przez lekarza położnika - mówi prof. dr hab. n. med. Tomasz Niemiec, Dyrektor Kliniki Położnictwa i Zdrowia Kobiety w Szpitalu Medicover. - W diagnozowaniu naszych pacjentek stosujemy aparat umożliwiający obrazowanie trójwymiarowe 3D i 4D w czasie rzeczywistym. Dzięki tym badaniom możliwa jest nie tylko obserwacja ruchów płodu i pracy serca, ale również uzyskanie przekrojów anatomicznych niedostępnych w badaniu tradycyjnym czy uwidocznienie pewnych cech płodu, mogących świadczyć o różnych chorobach, m.in. genetycznych - dodaje profesor Niemiec.

{loadposition under_article}
Wyświetleń: 2072

Napisz komentarz

Wpisz wynik działania: 1 + 5 =

0
...
Napisane przez Gość, luty 22, 2011
I guess that to receive the credit loans from banks you must have a good motivation. However, one time I have received a financial loan, just because I wanted to buy a building.
0
...
Napisane przez Gość, listopad 20, 2010
Witam, jestem w siódmym miesiącu ciązy, w 22 tygodniu na badaniu echa serca płodu, wykryto u mojego synka cięzką wadę serca HLHS-niedorozwój lewj komory serca. Jestem przerażona ale wiem, że muszę rodzić w specjalistycznym ośrodku, gdzie pomogą mojemu synkowi. Zbieram pieniążki na operację dla niego. Jeżeli będziecie chcieli dowiedzieć się więcej na temat wady zapraszam na strone www.sercemichalka.pl
Dodam, że nie chorowałam, w naszej rodzinie nie było wad serca a mimo to moje dziecko bedzie miało tą ciężką wadę serca.
{loadposition under_articleforum}
{loadposition under_articleforumfoto}

busy
 

Sklep internetowy dla mam i niemowląt

Sklep BabyMama.pl powstał w 2008 roku . Jako pierwszy na rynku  zaproponował kobietom w ciąży oraz młodym mamom innowacyjne produkty, które pozwalają z radością oczekiwać na narodziny maleństwa i bez obaw zająć się niemowlęciem po porodzie.

Artykuły podobne

Badania w ciąży - przewodnik

Badania w ciąży - przewodnik


Podczas ciąży kobiecie przysługuje wyjątkowa opieka lekarska. Zazwyczaj będzie odwiedzać swojego ...

Co to jest amniopunkcja?

Co to jest amniopunkcja?


Amniopunkcja polega na pobraniu przez powłoki skórne (w znieczuleniu miejscowym), zazwyczaj ok. 20 ml ...

Jakie badania w ciąży?

Jakie badania w ciąży?


Właśnie dowiedziałaś się, że za 9 miesięcy zostaniesz mamą? Przed Tobą cudowny czas oczekiwania na ...

Co to test potrójny?

Co to test potrójny?


Test potrójny jest badaniem jeszcze bardziej wygodnym dla pacjentki niż test PAPP-A. Wymaga on jedynie ...

Program badań prenatalnych

Program badań prenatalnych


W ostatnich latach wzrasta systematycznie średni wiek kobiet rodzących. Szacuje się, że rodzące powyżej ...

USG 4D 3D ciąży w pierwszym trymestrze

USG 4D 3D ciąży w pierwszym trymestrze


Przez wielu fachowców uważane za najważniejsze. W pierwszych tygodniach wykonywane dla potwierdzenia ...

Badanie serca płodu

Badanie serca płodu


Jest to badanie ultrasonograficzne, ze szczególnym zwróceniem uwagi na budowę i funkcję serca oraz ...

Kalendarz badań w ciąży

Kalendarz badań w ciąży


Kalendarz badań w ciąży, poznaj ważne badania, o których powinnaś pamiętać w ...

Newsletter

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych, zgodnie z treścią art.23 ust.1 pkt.1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 o ochronie danych osobowych (Dz.U. Nr 133, poz. 883), w celu umożliwienia przesyłania przez administratora danych materiałów marketingowych na podany przeze mnie adres e-mail.

ECHO serca płodu. Portal stworzony z myślą o Mamach. W prosty i przyjazny sposób prezentujemy informacje, które są pomocne nie tylko w czasie ciąży, ale także po narodzinach dziecka. Na naszej stronie Mamy mogą uzyskać odpowiedzi na interesujące pytania. Ciąża, dieta, kalendarz badań, rozwój ciąży, badania w ciąży, poród oraz narodziny dziecka to tematy, które nie mają dla nas tajemnic. Wierzymy, że sprawdzone i rzetelne informacje wzbogacą wiedzę każdej Mamy. Dowiedz się jakie badania w ciąży należy zrobić, aby odpowiednio o siebie zadbać. Zapraszamy!

Przeczytaj następny artykuł