Co to jest metafolina?

Co to jest metafolina?, Co druga kobieta może mieć problemy z przyswajalnością kwasu foliowego, zmniejszającego ryzyko wystąpienia wad układu nerwowego u dzieci. Dlatego lekarze tak bardzo podkreślają znaczenie uzupełniania diety tą witaminą.

HomeCIĄŻAPoradyCo to jest metafolina?

Co to jest metafolina?

mamaCo druga kobieta może mieć problemy z przyswajalnością kwasu foliowego, zmniejszającego ryzyko wystąpienia wad układu nerwowego u dzieci. Dlatego lekarze tak bardzo podkreślają znaczenie uzupełniania diety tą witaminą.

Przyszłe mamy są coraz bardziej świadome roli kwasu foliowego i zwracają uwagę na sposób odżywiania w trakcie ciąży. Obecnie na polskim rynku dostępne są już preparaty zawierające rewolucyjną substancję, Metafolinę, lepiej przyswajalną niż kwas foliowy.

Ustalenie, która kobieta może mieć problemy z przyswajalnością kwasu foliowego wymaga skomplikowanych badań i jest kosztowne. Wyeliminowanie ryzyka wad rozwojowych płodu powinno być priorytetem dla każdej kobiety w wieku rozrodczym. Dlatego zalecana jest profilaktyczna suplementacja – zwykle kobieta dowiaduje się, że będzie mamą między 4 a 6 tygodniem ciąży, kiedy mózg i rdzeń kręgowy dziecka są już ukształtowane. Najbardziej niebezpieczny jest więc niedobór kwasu foliowego u przyszłej mamy w okresie przed ciążowym oraz w czasie pierwszych tygodni ciąży.

{loadposition under_article}
Wyświetleń: 1842

Napisz komentarz

Wpisz wynik działania: 1 * 2 =

Gosia
...
Napisane przez Gość, lipiec 04, 2013
Ja też łykałam Femibion Natal 1 z polecenia lekarza, właśnie dlatego że zawiera metafolinę. Wcześniej nawet nie zdawałam sobie sprawy z tego że ona jet taka ważna. Dla wielu kobiet kwas foliowy to kwas foliowy ale czy się wchłania, nikt nawet nie zwraca uwagi.
0
...
Napisane przez Gość, marzec 09, 2011
Przed ciążą nawet sobie nie zdawałam sprawy, że jest coś takiego, jak Metafolina i że różni się to od kwasu foliowego - dopiero mój ginekolog mi to dokładnie wyjaśnił. No i polecił łykanie Femibionu Natal 1, a potem Natal 2 - tak się teraz nazywa Feminatal. Mam nadzieję, że będę się dobrze czuła po tych tabletkach i że z wynikami badań będzie ok, bo dopiero zaczynam je brać.
0
...
Napisane przez Gość, styczeń 18, 2011
przez polowe ciąży miałam cały czas anemię. Zażywałam różne witaminy i dopiero po feminatalu z metafoliną nareszcie poprawiły mi się wyniki. Nie słabnę i mam chęć do pracy. Po prostu czuję się super. Dużo czytałam w internecie o Metafolinie i myślę że to jeden z lepszych wynalazków.
0
...
Napisane przez Gość, październik 29, 2010
mnie w ciąży ginekolog zalecił łykanie feminatalu metafolin, właśnei z tego względu, że bardzo wiele kobiet nie przyswaja tradycyjnego kwasu foliowego. warto go brać dla pewności, że się wchłania i z maluszkiem będzie dzięki temu wszystko ok.
{loadposition under_articleforum}
{loadposition under_articleforumfoto}

busy
 

Sklep internetowy dla mam i niemowląt

Sklep BabyMama.pl powstał w 2008 roku . Jako pierwszy na rynku  zaproponował kobietom w ciąży oraz młodym mamom innowacyjne produkty, które pozwalają z radością oczekiwać na narodziny maleństwa i bez obaw zająć się niemowlęciem po porodzie.

Artykuły podobne

Pierwsze tygodnie ciąży

Pierwsze tygodnie ciąży


Wiele kobiet informację o tym, że zostaną mamą przyjmują z radością, ale i z obawą. Rodzi się wiele ...

Profilaktyka depresji okołoporodowej

Profilaktyka depresji okołoporodowej


Poporodową depresję można nie tylko leczyć, ale i jej zapobiegać - dowiedli uczeni z Anglii i Kanady, ...

Ciąża, dziecko i alkohol

Ciąża, dziecko i alkohol


Jeśli w czasie ciąży wypijesz choćby kieliszek wina lub jedno piwo, twoje nienarodzone dziecko wypije  ...

Jakiego wybrać lekarza

Jakiego wybrać lekarza


W Polsce ciążę zazwyczaj prowadzi lekarz ginekolog-położnik. W niektórych miejscowościach funkcjonują ...

Ciąża ektopowa

Ciąża ektopowa


Ciąża pozamaciczna zdarza się rzadko. Może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia przyszłej mamy i ...

Czy ciąża po 40 jest bezpieczna?

Czy ciąża po 40 jest bezpieczna?


Coraz więcej kobiet decyduje się na ciążę po trzydziestce, czterdziestce, a nawet ...

Perfumy nie dla ciężarnych

Perfumy nie dla ciężarnych


Jesteś w ciąży? Unikaj perfum i aromatycznych kremów, radzą naukowcy. Ostrzegają, że mogą one ...

Stres w ciąży wpływa na inteligencję dziecka

Stres w ciąży wpływa na inteligencję dziecka


Nawet umiarkowanie silny stres w ciąży może mieć wpływ na intelektualny rozwój dziecka - wynika z pracy ...

Newsletter

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych, zgodnie z treścią art.23 ust.1 pkt.1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 o ochronie danych osobowych (Dz.U. Nr 133, poz. 883), w celu umożliwienia przesyłania przez administratora danych materiałów marketingowych na podany przeze mnie adres e-mail.

Co to jest metafolina?. Portal stworzony z myślą o Mamach. W prosty i przyjazny sposób prezentujemy informacje, które są pomocne nie tylko w czasie ciąży, ale także po narodzinach dziecka. Na naszej stronie Mamy mogą uzyskać odpowiedzi na interesujące pytania. Ciąża, dieta, kalendarz badań, rozwój ciąży, badania w ciąży, poród oraz narodziny dziecka to tematy, które nie mają dla nas tajemnic. Wierzymy, że sprawdzone i rzetelne informacje wzbogacą wiedzę każdej Mamy. Dowiedz się jakie badania w ciąży należy zrobić, aby odpowiednio o siebie zadbać. Zapraszamy!

Przeczytaj następny artykuł