Co to jest metafolina?

Co to jest metafolina?, Co druga kobieta może mieć problemy z przyswajalnością kwasu foliowego, zmniejszającego ryzyko wystąpienia wad układu nerwowego u dzieci. Dlatego lekarze tak bardzo podkreślają znaczenie uzupełniania diety tą witaminą.

HomeCIĄŻAPoradyCo to jest metafolina?

Co to jest metafolina?

mamaCo druga kobieta może mieć problemy z przyswajalnością kwasu foliowego, zmniejszającego ryzyko wystąpienia wad układu nerwowego u dzieci. Dlatego lekarze tak bardzo podkreślają znaczenie uzupełniania diety tą witaminą.

Przyszłe mamy są coraz bardziej świadome roli kwasu foliowego i zwracają uwagę na sposób odżywiania w trakcie ciąży. Obecnie na polskim rynku dostępne są już preparaty zawierające rewolucyjną substancję, Metafolinę, lepiej przyswajalną niż kwas foliowy.

Ustalenie, która kobieta może mieć problemy z przyswajalnością kwasu foliowego wymaga skomplikowanych badań i jest kosztowne. Wyeliminowanie ryzyka wad rozwojowych płodu powinno być priorytetem dla każdej kobiety w wieku rozrodczym. Dlatego zalecana jest profilaktyczna suplementacja – zwykle kobieta dowiaduje się, że będzie mamą między 4 a 6 tygodniem ciąży, kiedy mózg i rdzeń kręgowy dziecka są już ukształtowane. Najbardziej niebezpieczny jest więc niedobór kwasu foliowego u przyszłej mamy w okresie przed ciążowym oraz w czasie pierwszych tygodni ciąży.

{loadposition under_article}
Wyświetleń: 1898

Napisz komentarz

Wpisz wynik działania: 2 + 2 =

Gosia
...
Napisane przez Gość, lipiec 04, 2013
Ja też łykałam Femibion Natal 1 z polecenia lekarza, właśnie dlatego że zawiera metafolinę. Wcześniej nawet nie zdawałam sobie sprawy z tego że ona jet taka ważna. Dla wielu kobiet kwas foliowy to kwas foliowy ale czy się wchłania, nikt nawet nie zwraca uwagi.
0
...
Napisane przez Gość, marzec 09, 2011
Przed ciążą nawet sobie nie zdawałam sprawy, że jest coś takiego, jak Metafolina i że różni się to od kwasu foliowego - dopiero mój ginekolog mi to dokładnie wyjaśnił. No i polecił łykanie Femibionu Natal 1, a potem Natal 2 - tak się teraz nazywa Feminatal. Mam nadzieję, że będę się dobrze czuła po tych tabletkach i że z wynikami badań będzie ok, bo dopiero zaczynam je brać.
0
...
Napisane przez Gość, styczeń 18, 2011
przez polowe ciąży miałam cały czas anemię. Zażywałam różne witaminy i dopiero po feminatalu z metafoliną nareszcie poprawiły mi się wyniki. Nie słabnę i mam chęć do pracy. Po prostu czuję się super. Dużo czytałam w internecie o Metafolinie i myślę że to jeden z lepszych wynalazków.
0
...
Napisane przez Gość, październik 29, 2010
mnie w ciąży ginekolog zalecił łykanie feminatalu metafolin, właśnei z tego względu, że bardzo wiele kobiet nie przyswaja tradycyjnego kwasu foliowego. warto go brać dla pewności, że się wchłania i z maluszkiem będzie dzięki temu wszystko ok.
{loadposition under_articleforum}
{loadposition under_articleforumfoto}

busy
 

Sklep internetowy dla mam i niemowląt

Sklep BabyMama.pl powstał w 2008 roku . Jako pierwszy na rynku  zaproponował kobietom w ciąży oraz młodym mamom innowacyjne produkty, które pozwalają z radością oczekiwać na narodziny maleństwa i bez obaw zająć się niemowlęciem po porodzie.

Artykuły podobne

Anemia w ciąży

Anemia w ciąży


Czujesz się ciągle zmęczona i osłabiona. Rodzina i przyjaciółki, zwracają uwagę, że wyglądasz ...

Co zabrać do szpitala?

Co zabrać do szpitala?


Pakowanie torby do szpitala to ważny rytuał przygotowujący kobietę do urodzenia dziecka. To okazja, by ...

Jak dbać o siebie w ciąży?

Jak dbać o siebie w ciąży?


Ciąża jest stanem, podczas którego ciało kobiety ulega istotnym przemianom. Niestety oprócz radości z ...

Nadciśnienie w ciąży

Nadciśnienie w ciąży


Gdy ciśnienie przyszłej mamy wzrasta powyżej 140/90, ciężarna musi zacząć bardziej na siebie uważać, ...

Typowe dolegliwości w ciąży

Typowe dolegliwości w ciąży


Ciąża to nie choroba, lecz stan fizjologiczny. Twoje ciało jest przygotowane do noszenia, karmienia i ...

Ciąża upośledza pamięć

Ciąża upośledza pamięć


Australijscy naukowcy oficjalnie potwierdzają: kobiety w ciąży stają się bardziej zapominalskie. Ich ...

Ile można przytyć w ciąży?

Ile można przytyć w ciąży?


Wiele przyszłych mam drży na myśl o kilkunastu dodatkowych kilogramach, które otrzymują w pakiecie razem ...

Jak przetrwać czas wyczekiwania na dziecko w czasie ciąży zagrożonej?

Jak przetrwać czas wyczekiwania na dziecko w czasie ciąży zagrożonej?


Każdy przyszły rodzic słyszał zapewne o niedawnym hicie kinowym przestawiającym perypetie rodzin ...

Newsletter

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych, zgodnie z treścią art.23 ust.1 pkt.1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 o ochronie danych osobowych (Dz.U. Nr 133, poz. 883), w celu umożliwienia przesyłania przez administratora danych materiałów marketingowych na podany przeze mnie adres e-mail.

Co to jest metafolina?. Portal stworzony z myślą o Mamach. W prosty i przyjazny sposób prezentujemy informacje, które są pomocne nie tylko w czasie ciąży, ale także po narodzinach dziecka. Na naszej stronie Mamy mogą uzyskać odpowiedzi na interesujące pytania. Ciąża, dieta, kalendarz badań, rozwój ciąży, badania w ciąży, poród oraz narodziny dziecka to tematy, które nie mają dla nas tajemnic. Wierzymy, że sprawdzone i rzetelne informacje wzbogacą wiedzę każdej Mamy. Dowiedz się jakie badania w ciąży należy zrobić, aby odpowiednio o siebie zadbać. Zapraszamy!

Przeczytaj następny artykuł