Jak zajść w ciążę?

Jak zajść w ciążę?, Zadajesz sobie wtedy pytanie, dlaczego innym się udaje, a akurat Tobie nie? Została udowodniona teza przez psychologów, iż im bardziej pragniemy zajść w ciąże, tym trudniej jest nam to osiągnąć.

HomeCIĄŻAPoradyJak zajść w ciążę?

Jak zajść w ciążę?

Zadajesz sobie wtedy pytanie, dlaczego innym się udaje, a akurat Tobie nie? Została udowodniona teza przez psychologów, iż im bardziej pragniemy  zajść w ciąże,  tym trudniej jest nam to osiągnąć.

Statystycznie, co druga para w Polsce potrzebuje przynajmniej sześciu miesięcy, by doszło do ciąży. Nawet u młodego, zdrowego małżeństwa szansa na poczęcie w płodne dni jest zaledwie 25-procentowa. Tylko niektórym udaje się od razu, inni - muszą czekać 7, 8, 9 miesięcy, czasem dłużej.

Jedną z najbardziej popularnych, a zarazem najskuteczniejszych sposobów zajścia w ciążę jest naturalne planowanie rodziny, mające na uwadze szczególnie oznaczenie dni płodnych. Jest to szczególnie istotne  zwłaszcza przy cyklach niezbyt regularnych, kiedy opóźnia się termin owulacji i związany z nią termin tworzenia się ciałka żółtego.

W trakcie cyklu komórka jajowa zdolna jest do zapłodnienia zaledwie przez jedną dobę. Krwawienie – zaczyna ono cykl miesięczny – związane jest ze złuszczaniem się nabłonka w macicy. Jest to jednocześnie najbardziej widoczny objaw występujący w czasie cyklu. Pozostałe procesy toczą się niezauważalnie i sterują nimi hormony – substancje chemiczne wytwarzane przez organizm.

Do zapłodnienia dochodzi w czasie owulacji. Do poczęcia może dojść tylko w ciągu tych 24 godzin. Jednak  ze względu na to, że plemniki mogą żyć w śluzie macicy znacznie dłużej ok.  3-5 dni.  Dlatego też e 5 dni przed uwolnieniem się komórki jajowej (owulacją) mówimy o czasie płodnym. W związku z tym bardzo ważne jest zaobserwowanie jej przez kobietę.

{loadposition under_article}
Wyświetleń: 2155

Napisz komentarz

Wpisz wynik działania: 3 * 3 =

0
...
Napisane przez Gość, luty 22, 2014
poczytajcie sobie o akupunkturze przy leczeniu niepłodności w "chcemy być rodzicami". ja kupiłam w empiku, nie wiem czy w zwykłych kioskach też jest
0
...
Napisane przez Gość, maj 23, 2013
Stosowałam npr, miałam do tego cyclotest, dodatkowo żel ułatwiający zapłodnienie u udało mi się zajść już w 2 cyklu, z czego bardzo się cieszę smilies/smiley.gif
0
...
Napisane przez Gość, październik 29, 2012
ja uważam, że najlepiej obliczyć kiedy wypadają dni płodne i w tym czasie intensywniej współżyć. Mi ostatnio lekarz powiedział że starając się o dziecko zeby nie przesadzać z częstotliwością stosunków, bo mąż może nie nadazyć z produkcją zdrowych- pełnosprawnych plemników. taki seks dzień w dzień powoduje narastające napięcie u obojga. najlepiej postawić na spontaniczność, rozluźnić się , postawić na romantyczność. POWODZENIAsmilies/wink.gif
0
...
Napisane przez Gość, październik 12, 2011
a ja korzystałam z mikroskopu owulacyjnego - Afrodyta. Zaszłam w 2 miesiącu starań. Po ciąży chyba zdecyduję się na npr, a on będzie mi pomagał
0
...
Napisane przez Gość, lipiec 29, 2011
Może powinniście wybrać się do lekarza, by zrobił wszystkie potrzebne badania? i Tobie i Jemu. Np. sprawdzenie drożności jajników. Mi się akurat udało przez monitoring cyklu, tyle że nie u lekarza, a w domu, bo kupiłam taki komputerek Cyclotest i zaszłam w 4 cyklu smilies/smiley.gif wczesniaj miałam problemy żeby okreslić dni płodne u siebie.
0
...
Napisane przez witam, maj 31, 2011
z mezam staram sie od 8 miesiecy i nic a bardzo pragniemy maluszka co mamy robic
0
...
Napisane przez Gość, marzec 29, 2011
Witam!
Ja z moim Mężem robimy to prawie codziennie i nic z tego nie wychodzi a tak bardzo chcielibysmy miec juz taka mala pocieche... A staramy sie juz od prawie dwóch lat może to dlatego ze nie trafiamy na dni plodne albo zbyt bardzo pragniemy takiego malego skarbu...Już naprawde nie wiemy co mamy robic. Prosze o rade.Pozdrawiam.
{loadposition under_articleforum}
{loadposition under_articleforumfoto}

busy
 

Sklep internetowy dla mam i niemowląt

Sklep BabyMama.pl powstał w 2008 roku . Jako pierwszy na rynku  zaproponował kobietom w ciąży oraz młodym mamom innowacyjne produkty, które pozwalają z radością oczekiwać na narodziny maleństwa i bez obaw zająć się niemowlęciem po porodzie.

Artykuły podobne

Badanie w ciąży na HIV

Badanie w ciąży na HIV


Rośnie odsetek kobiet zakażonych wirusem HIV - w Polsce stanowią one 30 proc. populacji ...

Dobry czas na ciążę

Dobry czas na ciążę


Szczyt płodności przypada na około 25. rok życia i jeszcze przez dziesięć lat ten wskaźnik jest dość ...

Dziąsła, ciąża i cukrzyca

Dziąsła, ciąża i cukrzyca


Planujesz ciążę lub spodziewasz się dziecka? Powinnaś odwiedzić dentystę. Dowiedziono bowiem, że ...

Kontakt z dzieckiem w okresie prenatalnym

Kontakt z dzieckiem w okresie prenatalnym


Zwykle rodzice przekonani są, że ich wpływ na emocjonalny i fizyczny rozwój dziecka rozpoczyna się ...

Spadek płodności po 35-roku życia

Spadek płodności po 35-roku życia


Eksperci zgromadzeni na brytyjskim festiwalu nauki w Newcastle przypomnieli, że zegar biologiczny kobiet ...

TENS coraz częściej stosowany na odziałach położniczych

TENS coraz częściej stosowany na odziałach położniczych


Ból porodowy można łagodzić na wiele sposobów. Nie wszystkie jednak są w pełni bezpieczne dla ...

Higiena intymna w ciąży

Higiena intymna w ciąży


Jak dbać o higienę intymną w czasie ciąży? Baczniej niż dotychczas, to pewne. Dlaczego? ...

Ile trwa ciąża?

Ile trwa ciąża?


Ciąża, powstaje w wyniku zapłodnienia, tj. połączenia komórki żeńskiej jajowej z komórką męską ...

Newsletter

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych, zgodnie z treścią art.23 ust.1 pkt.1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 o ochronie danych osobowych (Dz.U. Nr 133, poz. 883), w celu umożliwienia przesyłania przez administratora danych materiałów marketingowych na podany przeze mnie adres e-mail.

Jak zajść w ciążę?. Portal stworzony z myślą o Mamach. W prosty i przyjazny sposób prezentujemy informacje, które są pomocne nie tylko w czasie ciąży, ale także po narodzinach dziecka. Na naszej stronie Mamy mogą uzyskać odpowiedzi na interesujące pytania. Ciąża, dieta, kalendarz badań, rozwój ciąży, badania w ciąży, poród oraz narodziny dziecka to tematy, które nie mają dla nas tajemnic. Wierzymy, że sprawdzone i rzetelne informacje wzbogacą wiedzę każdej Mamy. Dowiedz się jakie badania w ciąży należy zrobić, aby odpowiednio o siebie zadbać. Zapraszamy!

Przeczytaj następny artykuł