Zaparcia w czasie ciąży

Zaparcia w czasie ciąży, Zaparcia w ciąży to bardzo powszechny problem. Dotyczą aż 8 na 10 kobiet ciężarnych. Ich przyczyną są zmiany, jakie zachodzą w organizmie kobiet, m.in. zmiany hormonalne, które wpływają na zwolnienie pracy przewodu pokarmowego.

HomeCIĄŻAPoradyZaparcia w czasie ciąży

Zaparcia w czasie ciąży

zaparcia Zaparcia w ciąży to bardzo powszechny problem. Dotyczą aż 8 na 10 kobiet ciężarnych. Ich przyczyną są zmiany, jakie zachodzą w organizmie kobiet, m.in. zmiany hormonalne, które wpływają na zwolnienie pracy przewodu pokarmowego.

W drugim trymestrze ciąży zaparcia może również potęgować powiększająca się macica. Nie bez znaczenia są  również niektóre leki przepisywane przez lekarzy, jak np. żelazo. W czasie ciąży niewskazane jest stosowanie farmaceutyków. Dlatego postępowanie w zaparciach bazuje głównie na zmianie diety na bogato resztkową polegającą na zwiększeniu spożycia błonnika.

Podawanie Błonnika GNN łącznie z laktulozą kobietom w ciąży cierpiącym z powodu zaparć dwukrotnie zwiększa liczbę wypróżnień, zmniejszając ryzyko zaparcia stolca, takich jak: bolesne wypróżnienia, bóle brzucha , wzdęcia, obłożony język itd. Podawanie błonnika GNN kobietom w ciąży z otylością lub cukrzycą ciężarnych stabilizuje poziom glukozy we krwi, a także pomaga utrzymać prawidłową masę ciała.

W pierwszych 5 miesiącach ciąży kobiety powinny przybrać na wadzę około 3,5 kg. W kolejnych po około 0,5 kg tygodniowo. Całkowity przyrost masy ciała w trakcie ciąży powinien wynosić 11 – 16 kg. Ze względu jednak na spełnianie ciążowych zachcianek polegających na podjadaniu kalorycznych smakołyków, czy też z uwagi na braku ruchu, ta waga czasami zostaje przekroczona. Glukomannan (Dicoman) jest skuteczny w utrzymaniu odpowiedniej masy ciała i może być bezpiecznie stosowany przez kobiety w ciąży.

{loadposition under_article}
Wyświetleń: 3700

Napisz komentarz

Wpisz wynik działania: 1 + 3 =

0
...
Napisane przez Gość, marzec 22, 2014
ja z problemem zaparć będąc w ciąży z moim synkiem przyjmowałam czopki evaqu, trzymałam je zawsze pod ręką w torebce bo nie trzeba ich na szczęście przechowywać w lodówce
0
...
Napisane przez Gość, wrzesień 07, 2013
zaparcia mocno mi dokuczały w trakcie ciąży, no ale na szczęście mogłam sobie pomóc czopkami eva/qu, które okazały się bardzo delikatne i przewidywalne smilies/smiley.gif Mam na myśli to, że po 15 minutach mogłam skorzystać z toalety, co jest możliwe w przypadku wszelkich przeczyszczających ziółek, nie mówiąć już o tym, że nie są wskazane dla kobiet w ciąży.
{loadposition under_articleforum}
{loadposition under_articleforumfoto}

busy
 

Sklep internetowy dla mam i niemowląt

Sklep BabyMama.pl powstał w 2008 roku . Jako pierwszy na rynku  zaproponował kobietom w ciąży oraz młodym mamom innowacyjne produkty, które pozwalają z radością oczekiwać na narodziny maleństwa i bez obaw zająć się niemowlęciem po porodzie.

Artykuły podobne

Dobry czas na ciążę

Dobry czas na ciążę


Szczyt płodności przypada na około 25. rok życia i jeszcze przez dziesięć lat ten wskaźnik jest dość ...

Metoda na syna – czy można zaplanować płeć dziecka?

Metoda na syna – czy można zaplanować płeć dziecka?


Aż 3 na 4 kobiety w Polsce chciałyby mieć wpływ na płeć dziecka. 70 proc. par marzy o pierworodnym ...

Trudne początki ciąży

Trudne początki ciąży


Wiadomość o ciąży zapewne cię ucieszy, ale twój twój organizm może nie podzielać tej ...

Wizja porodu?

Wizja porodu?


Będziesz mamą  po raz pierwszy to nie opieraj  swojej wizji porodu  na opowiadaniach koleżanek, które ...

Witamina D może zapobiegać infekcjom płodu

Witamina D może zapobiegać infekcjom płodu


Witamina D może chronić płód przed infekcjami, gdyż pobudza produkcję związku przeciwbakteryjnego w ...

Zbyt wiele kilogramów w ciąży - ciężkie dziecko

Zbyt wiele kilogramów w ciąży - ciężkie dziecko


Kobiety, które przytyją w ciąży ponad 18 kilogramów mają dwukrotnie podwyższone ryzyko urodzenia ...

Pierwsza wizyta w ciąży u ginekologa

Pierwsza wizyta w ciąży u ginekologa


Zastanawiasz się, jak wygląda pierwsza wizyta u ginekologa w ciąży? Ile trwa? I kiedy jest najlepsza pora ...

Czym grozi palenie kobiecie w ciąży?

Czym grozi palenie kobiecie w ciąży?


Kobiety spodziewające się dziecka z gruntu powinny prowadzić higieniczny tryb życia. Pokusy, ...

Newsletter

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych, zgodnie z treścią art.23 ust.1 pkt.1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 o ochronie danych osobowych (Dz.U. Nr 133, poz. 883), w celu umożliwienia przesyłania przez administratora danych materiałów marketingowych na podany przeze mnie adres e-mail.
      Nasza rozmowa z najmłodszym menadżerem MLM w Polsce – 19. Śmiały tytuł.
    • emgoldexpolska.eu

Zaparcia w czasie ciąży. Portal stworzony z myślą o Mamach. W prosty i przyjazny sposób prezentujemy informacje, które są pomocne nie tylko w czasie ciąży, ale także po narodzinach dziecka. Na naszej stronie Mamy mogą uzyskać odpowiedzi na interesujące pytania. Ciąża, dieta, kalendarz badań, rozwój ciąży, badania w ciąży, poród oraz narodziny dziecka to tematy, które nie mają dla nas tajemnic. Wierzymy, że sprawdzone i rzetelne informacje wzbogacą wiedzę każdej Mamy. Dowiedz się jakie badania w ciąży należy zrobić, aby odpowiednio o siebie zadbać. Zapraszamy!

Przeczytaj następny artykuł