Zaparcia w czasie ciąży

Zaparcia w czasie ciąży, Zaparcia w ciąży to bardzo powszechny problem. Dotyczą aż 8 na 10 kobiet ciężarnych. Ich przyczyną są zmiany, jakie zachodzą w organizmie kobiet, m.in. zmiany hormonalne, które wpływają na zwolnienie pracy przewodu pokarmowego.

HomeCIĄŻAPoradyZaparcia w czasie ciąży

Zaparcia w czasie ciąży

zaparcia Zaparcia w ciąży to bardzo powszechny problem. Dotyczą aż 8 na 10 kobiet ciężarnych. Ich przyczyną są zmiany, jakie zachodzą w organizmie kobiet, m.in. zmiany hormonalne, które wpływają na zwolnienie pracy przewodu pokarmowego.

W drugim trymestrze ciąży zaparcia może również potęgować powiększająca się macica. Nie bez znaczenia są  również niektóre leki przepisywane przez lekarzy, jak np. żelazo. W czasie ciąży niewskazane jest stosowanie farmaceutyków. Dlatego postępowanie w zaparciach bazuje głównie na zmianie diety na bogato resztkową polegającą na zwiększeniu spożycia błonnika.

Podawanie Błonnika GNN łącznie z laktulozą kobietom w ciąży cierpiącym z powodu zaparć dwukrotnie zwiększa liczbę wypróżnień, zmniejszając ryzyko zaparcia stolca, takich jak: bolesne wypróżnienia, bóle brzucha , wzdęcia, obłożony język itd. Podawanie błonnika GNN kobietom w ciąży z otylością lub cukrzycą ciężarnych stabilizuje poziom glukozy we krwi, a także pomaga utrzymać prawidłową masę ciała.

W pierwszych 5 miesiącach ciąży kobiety powinny przybrać na wadzę około 3,5 kg. W kolejnych po około 0,5 kg tygodniowo. Całkowity przyrost masy ciała w trakcie ciąży powinien wynosić 11 – 16 kg. Ze względu jednak na spełnianie ciążowych zachcianek polegających na podjadaniu kalorycznych smakołyków, czy też z uwagi na braku ruchu, ta waga czasami zostaje przekroczona. Glukomannan (Dicoman) jest skuteczny w utrzymaniu odpowiedniej masy ciała i może być bezpiecznie stosowany przez kobiety w ciąży.

{loadposition under_article}
Wyświetleń: 3758

Napisz komentarz

Wpisz wynik działania: 1 + 4 =

0
...
Napisane przez Gość, marzec 22, 2014
ja z problemem zaparć będąc w ciąży z moim synkiem przyjmowałam czopki evaqu, trzymałam je zawsze pod ręką w torebce bo nie trzeba ich na szczęście przechowywać w lodówce
0
...
Napisane przez Gość, wrzesień 07, 2013
zaparcia mocno mi dokuczały w trakcie ciąży, no ale na szczęście mogłam sobie pomóc czopkami eva/qu, które okazały się bardzo delikatne i przewidywalne smilies/smiley.gif Mam na myśli to, że po 15 minutach mogłam skorzystać z toalety, co jest możliwe w przypadku wszelkich przeczyszczających ziółek, nie mówiąć już o tym, że nie są wskazane dla kobiet w ciąży.
{loadposition under_articleforum}
{loadposition under_articleforumfoto}

busy
 

Sklep internetowy dla mam i niemowląt

Sklep BabyMama.pl powstał w 2008 roku . Jako pierwszy na rynku  zaproponował kobietom w ciąży oraz młodym mamom innowacyjne produkty, które pozwalają z radością oczekiwać na narodziny maleństwa i bez obaw zająć się niemowlęciem po porodzie.

Artykuły podobne

Czy krwawienie oznacza poronienie?

Czy krwawienie oznacza poronienie?


Chociaż nie każde krwawienie z pochwy w czasie ciąży oznacza poronienie, to jednak nigdy nie wolno go ...

Jak przezwyciężyć dolegliwości drugiego trymestru ciąży

Jak przezwyciężyć dolegliwości drugiego trymestru ciąży


W drugim trymestrze ciąży u większości mijają wprawdzie najbardziej dokuczliwe mdłości, ale za to ...

Odczucia przyszłego ojca

Odczucia przyszłego ojca


Gdy mężczyzna dowiaduje się, iż ma zostać ojcem łatwo jest wyobrazić sobie, jakie uczucia i obawy ...

Bóle pleców w ciąży

Bóle pleców w ciąży


Bóle pleców to objaw, na który Panie w ciąży  często uskarżają pod koniec ciąży. Występowanie ...

Przesądy w ciąży

Przesądy w ciąży


Ciąża to okres wyjątkowy, nieco tajemniczy, dla niektórych wręcz magiczny. Nic więc dziwnego, że  ...

Grypa w ciąży

Grypa w ciąży


Grypa  w trakcie ciąży nie jest zwykłym przeziębieniem lub grypą jak każde inne lub poprzednio ...

Pierwsze tygodnie ciąży

Pierwsze tygodnie ciąży


Wiele kobiet informację o tym, że zostaną mamą przyjmują z radością, ale i z obawą. Rodzi się wiele ...

Bezpieczeństwo stosowania leków w okresie ciąży i karmienia

Bezpieczeństwo stosowania leków w okresie ciąży i karmienia


Bez konsultacji z lekarzem nie powinno się przyjmować w czasie ciąży nawet aspiryny - mówiono podczas ...

Newsletter

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych, zgodnie z treścią art.23 ust.1 pkt.1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 o ochronie danych osobowych (Dz.U. Nr 133, poz. 883), w celu umożliwienia przesyłania przez administratora danych materiałów marketingowych na podany przeze mnie adres e-mail.
      Nasza rozmowa z najmłodszym menadżerem MLM w Polsce – 19. Śmiały tytuł.
    • emgoldexpolska.eu

Zaparcia w czasie ciąży. Portal stworzony z myślą o Mamach. W prosty i przyjazny sposób prezentujemy informacje, które są pomocne nie tylko w czasie ciąży, ale także po narodzinach dziecka. Na naszej stronie Mamy mogą uzyskać odpowiedzi na interesujące pytania. Ciąża, dieta, kalendarz badań, rozwój ciąży, badania w ciąży, poród oraz narodziny dziecka to tematy, które nie mają dla nas tajemnic. Wierzymy, że sprawdzone i rzetelne informacje wzbogacą wiedzę każdej Mamy. Dowiedz się jakie badania w ciąży należy zrobić, aby odpowiednio o siebie zadbać. Zapraszamy!

Przeczytaj następny artykuł