Zbyt wiele kilogramów w ciąży - ciężkie dziecko

Zbyt wiele kilogramów w ciąży - ciężkie dziecko, Kobiety, które przytyją w ciąży ponad 18 kilogramów mają dwukrotnie podwyższone ryzyko urodzenia ciężkiego (ponad 4 kilogramowego) dziecka - ostrzegają naukowcy z USA na łamach pisma Obstetrics & Gynecology.

HomeCIĄŻAPoradyZbyt wiele kilogramów w ciąży - ciężkie dziecko

Zbyt wiele kilogramów w ciąży - ciężkie dziecko

Kobiety, które przytyją w ciąży ponad 18 kilogramów mają dwukrotnie podwyższone ryzyko urodzenia ciężkiego (ponad 4 kilogramowego) dziecka - ostrzegają naukowcy z USA na łamach pisma „Obstetrics & Gynecology”.

Naukowcy i lekarze są zgodni - dzieci z wysoką masą urodzeniowa mają więcej komplikacji okołoporodowych, mają większe skłonności do nadwagi i otyłości w przyszłym życiu. "Coraz więcej kobiet zbyt bardzo tyje w czasie ciąży. Dodatkowe kilogramy przenoszą je do grupy wysokiego ryzyka, ryzyka również dla ich dzieci, rodzą się ciężkie, a ich organizm jest zaprogramowany do nadwagi i otyłości na całe życie” - tłumaczy główna autorka pracy Teresa Hillier z Kaiser Permanente Center for Health Research.

„Za duże dziecko jest niebezpieczne również dla swojej mamy, jego urodzenie jest trudne i często prowadzi do nadmiernych krwawień z pochwy, cesarskich cięć; a dla noworodka duże ryzyko złamania obojczyków” - dodaje badaczka.

Od jakiegoś czasu wiadomo, że cukrzyca ciężarnych prowadzi do urodzenia większych dzieci. W swojej najnowszej pracy badacze z USA wykazali, że kobiety bez cukrzycy, które za dużo tyją mają większe ryzyko urodzenia bardzo ciężkiego noworodka, niż ciężarne chore na cukrzycę ale zachowujące prawidłową dietę i pozostające pod stałą opieką diabetologa.

{loadposition under_article}
Wyświetleń: 1243

Napisz komentarz

Wpisz wynik działania: 3 + 4 =

0
...
Napisane przez Gość, wrzesień 09, 2012
Ci naukowcy z USA tylko ostrzegają, ale chyba każda z nas wie, że zbyt duże przytycie jest nie zdrowe, nie tylko w ciązy. Ja w pierwszej ciązy przytyłam 17kg - córcia 4400g, druga ciąza 13kg - córcia 4500g, na dniach czeka mnie trzeci poród, mam plus ok.14kg i dziecko maleńkie też nie będzie (lekarz rokuje ok.4700g). I czy aż tak bardzo dużo przytyłam??? Miejcie na uwadze fakt, że moje dzieci nie ważyły po 3kg, zatem i wód płodowych miałam więcej i łożysko większe i krwi w organiźmie więcej... To chyba raczej geny mają większy wpływ na to jak duży będzie nasz maluszek...
0
...
Napisane przez Monika, grudzień 10, 2008
A to ciekawe, mój mąż urodzil się jako dziecko niespełna 5 kg, teściowa przytyła około 30 kg, oboje są zdrowi a mój małżonek raczej należy do mężczyzn o lekkiej budowie ciała i napewno nie ma nadwagi.
Nasi synowie ważyli 3740, a teraz chudziny takie, że aż dziw bierze, że w ciaży przytyłam - z pierwszym dzieckiem 25 kg, a z drugim 15 kg.
Fakt w jednym przyznam rację im wieksza waga przyszłej mamy tym większe sznase na nadciśnienie i cukrzycę oraz poród z komplikacjami. Ale duża masa dziecka przy urodzenie nie ma wpływu na jego dalsze życie i wygląd ;-)
{loadposition under_articleforum}
{loadposition under_articleforumfoto}

busy
 

Sklep internetowy dla mam i niemowląt

Sklep BabyMama.pl powstał w 2008 roku . Jako pierwszy na rynku  zaproponował kobietom w ciąży oraz młodym mamom innowacyjne produkty, które pozwalają z radością oczekiwać na narodziny maleństwa i bez obaw zająć się niemowlęciem po porodzie.

Artykuły podobne

Niepokojące objawy w ciąży

Niepokojące objawy w ciąży


Ciąża to czas zmian i w ciele, i w psychice kobiety. Niewiele z ciężarnych debiutujących w roli ...

Pierwsza wizyta w ciąży u ginekologa

Pierwsza wizyta w ciąży u ginekologa


Zastanawiasz się, jak wygląda pierwsza wizyta u ginekologa w ciąży? Ile trwa? I kiedy jest najlepsza pora ...

Bezpieczeństwo stosowania leków w okresie ciąży i karmienia

Bezpieczeństwo stosowania leków w okresie ciąży i karmienia


Bez konsultacji z lekarzem nie powinno się przyjmować w czasie ciąży nawet aspiryny - mówiono podczas ...

Kiedy wraca miesiączka po ciąży?

Kiedy wraca miesiączka po ciąży?


Będąc w ciąży, często o tym nie myślisz. Po porodzie zaś to pytanie jest jednym z najczęściej ...

Przyczyny niedokrwistości w ciąży

Przyczyny niedokrwistości w ciąży


Objawy takie jak senność i zmęczenie są typowe dla ciąży, dlatego wiele pacjentek nie zgłasza tych ...

Stres w ciąży zwiększa ryzyko astmy u dziecka

Stres w ciąży zwiększa ryzyko astmy u dziecka


Dzieci kobiet, które były zestresowane w ciąży, są bardziej narażone na astmę i inne schorzenia ...

Czy jestem w ciąży?

Czy jestem w ciąży?


Mijają kolejne dni a Ty nadał nie masz miesiączki? Jak potwierdzić swoje przypuszczenia kiedy wizyta u ...

Jak przezwyciężyć dolegliwości drugiego trymestru ciąży

Jak przezwyciężyć dolegliwości drugiego trymestru ciąży


W drugim trymestrze ciąży u większości mijają wprawdzie najbardziej dokuczliwe mdłości, ale za to ...

Newsletter

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych, zgodnie z treścią art.23 ust.1 pkt.1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 o ochronie danych osobowych (Dz.U. Nr 133, poz. 883), w celu umożliwienia przesyłania przez administratora danych materiałów marketingowych na podany przeze mnie adres e-mail.

Zbyt wiele kilogramów w ciąży - ciężkie dziecko. Portal stworzony z myślą o Mamach. W prosty i przyjazny sposób prezentujemy informacje, które są pomocne nie tylko w czasie ciąży, ale także po narodzinach dziecka. Na naszej stronie Mamy mogą uzyskać odpowiedzi na interesujące pytania. Ciąża, dieta, kalendarz badań, rozwój ciąży, badania w ciąży, poród oraz narodziny dziecka to tematy, które nie mają dla nas tajemnic. Wierzymy, że sprawdzone i rzetelne informacje wzbogacą wiedzę każdej Mamy. Dowiedz się jakie badania w ciąży należy zrobić, aby odpowiednio o siebie zadbać. Zapraszamy!