Poród

Poród, ciąża, niemowlę, poród, pierwsze, wczesne, objawy ciąży, po porodzie, zapłodnienie, narodziny dziecka, badania w ciąży, usg.

Poród

Poród w domu

Ma zarówno swoich zwolenników, jak i zagorzałych przeciwników. O argumentach za i przeciwko rodzeniu we własnym domu opowiadają nasi eksperci.

Sztucznie wywoływane porody a autyzm u dzieci

Amerykańscy naukowcy z Uniwersytetów Michigan i Duke’a ostrzegają, że sztucznie wywoływany poród może wiązać się z podwyższonym ryzykiem wystąpienia u dziecka autyzmu.

Czy już rodzę? Objawy poprzedzające poród

Około 38 tygodnia ciąży płód jest wystarczająco dojrzały, aby opuścić ciało mamy i rozpocząć samodzielne życie. Symptomy zbliżającego się porodu, to: obniżenie dna macicy, częste skurcze macicy, odejście krwistego czopu śluzowego, dojrzewanie szyjki macicy.

Masaż szyjki macicy

Masaż szyki macicy to jeden ze sposobów wywoływania akcji porodowej. Jest to badanie ginekologiczne, podczas którego następuje delikatne otwarcie kanału szyjki macicy i odklejenie dolnej części pęcherza płodowego od ścian macicy.

Lęk przed porodem

Strach przed porodem jest stanem zupełnie normalnym. Zwykle obawiamy się tego, co nowe i nieznane, np. nieprzewidywalności porodu i bólu z nim związanego.

Ułożenie pośladkowe

Dziecko znajduje się w tzw. ułożeniu pośladkowych, kiedy jego pośladki albo nogi zwrócone są w dół w kierunku szyjki macicy.

Domowe sposoby na wywołanie porodu

Minął wyznaczony termin porodu, a maluszek ani drgnie? Mijają kolejne dni, Ty jesteś coraz bardziej zniecierpliwiona i zdenerwowana?

Poród w wodzie

W dzisiejszych czasach obserwujemy coraz częściej powrót do porodów „naturalnych”. Pod pojęciem tym kryje się idea rodzenia bez użycia zbędnych leków, niekoniecznych ingerencji medycznych, w zgodzie z naturalnymi predyspozycjami kobiety.

Strona 1 z 10

Sklep internetowy dla mam i niemowląt

Sklep BabyMama.pl powstał w 2008 roku . Jako pierwszy na rynku  zaproponował kobietom w ciąży oraz młodym mamom innowacyjne produkty, które pozwalają z radością oczekiwać na narodziny maleństwa i bez obaw zająć się niemowlęciem po porodzie.

Newsletter

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych, zgodnie z treścią art.23 ust.1 pkt.1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 o ochronie danych osobowych (Dz.U. Nr 133, poz. 883), w celu umożliwienia przesyłania przez administratora danych materiałów marketingowych na podany przeze mnie adres e-mail.

Najpopularniejsze w Poród

Ułożenie pośladkowe

Ułożenie pośladkowe


Dziecko znajduje się w tzw. ułożeniu pośladkowych, kiedy jego pośladki albo nogi zwrócone są ...

Czy już rodzę? Objawy poprzedzające poród

Czy już rodzę? Objawy poprzedzające poród


Około 38 tygodnia ciąży płód jest wystarczająco dojrzały, aby opuścić ciało mamy i ...

Przeciwskazania do porodu naturalnego

Przeciwskazania do porodu naturalnego


Ginekolog prowadzący ciążę zadecyduje po wywiadzie przeprowadzonym na temat  zdrowia ...

Domowe sposoby na wywołanie porodu

Domowe sposoby na wywołanie porodu


Minął wyznaczony termin porodu, a maluszek ani drgnie? Mijają kolejne dni, Ty jesteś coraz ...

Co zabrać do szpitala?

Co zabrać do szpitala?


Gdy ciąża ma się ku końcowi trzeba dobrze się przygotować i spakować wiele potrzebnych ...

Jak wygląda poród?

Jak wygląda poród?


Poród dzieli się na trzy okresy. Pierwszy rozpoczyna się skurczami prowadzącymi do rozwierania ...

projektowanie stron www nowy sącz
Chcesz założyć sklep internetowy. Firma oferuje kompleksowe usługi.
e-project24.pl

Poród. Portal stworzony z myślą o Mamach. W prosty i przyjazny sposób prezentujemy informacje, które są pomocne nie tylko w czasie ciąży, ale także po narodzinach dziecka. Na naszej stronie Mamy mogą uzyskać odpowiedzi na interesujące pytania. Ciąża, dieta, kalendarz badań, rozwój ciąży, badania w ciąży, poród oraz narodziny dziecka to tematy, które nie mają dla nas tajemnic. Wierzymy, że sprawdzone i rzetelne informacje wzbogacą wiedzę każdej Mamy. Dowiedz się jakie badania w ciąży należy zrobić, aby odpowiednio o siebie zadbać. Zapraszamy!