Kalkulatory

Kalkulatory, ciąża, niemowlę, poród, pierwsze, wczesne, objawy ciąży, po porodzie, zapłodnienie, narodziny dziecka, badania w ciąży, usg.

HomeKalkulatory

Kalkulatory

Początek cyklu (dzień/miesiąc/rok):
Najkrótszy cykl (nie mniej niż 20 dni):
Najdłuższy cykl :
Długość ostatniego cyklu:


Dni płodne od: do:
To jest dzień cyklu.
Jest to Twój dzień:
Przewidywane następne krwawienie zacznie się:
Następne dni płodne zaczną się: a skończą:
Owulacja, i tym samym zapłodnienie, następuje 14 dni przed planowanym początkiem następnego krwawienia miesięcznego. Jeśli masz cykle 28-dniowe (co zakłada większość lekarzy-ginekologów prowadzących ciążę ustalając datę porodu), to znaczy, że masz owulację 14-go dnia cyklu. Jeśli Twój cykl jest o kilka dni dłuższy, to jajeczkowanie występuje po 14 dniu cyklu a więc Twoje dziecko urodzi się kilka dni później, niż szacunkowa data porodu.

»Podaj datę pierwszego dnia ostatniej miesiączki:

Dzień:   Miesiąc:   Rok:

Wpisz długość cyklu: dni

Twoje dziecko urodzi się około: .........

W czasie ciąży kobieta przybiera na wadze przeciętnie 11 – 12kg. Jednak nie jest to regułą. Wszystko zależy od wagi przed zajściem w ciążę, budowy ciała i wzrostu. Często zdarza się, że kobieta z niedowagą przed ciążą może utyć nieco więcej niż kobieta z nadwagą. Powinnaś zadbać o to, aby przyrost masy ciała w ciąży nie był zbyt duży albo zbyt mały.

W celu ustalenia ile kilogramów możesz przybrać w czasie ciąży oblicz swój wskaźnik BMI sprzed ciąży. BMI (Body Mass Index) to wskaźnik masy ciała, który oblicza się w następujący sposób:

BMI = masa [kg] / (wzrost [m2])

Opis wyników:

  • BMI poniżej 19 – niedowaga, w czasie ciąży możesz przytyć 13 – 16kg
  • BMI 19 – 25 – prawidłowa masa ciała, możesz przytyć 11 – 13kg
  • BMI powyżej 25 – nadwaga, możesz przytyć 10 -11kg
  • BMI powyżej 30 – otyłość, możesz przytyć do 10kg

Np. Jeśli masz 160cm wzrostu i ważysz 58kg, Twoje BMI wynosi 22,6 (58 : (1,6)2). Oznacza to, że najlepiej jeśli w czasie ciąży przytyjesz 11 do 13kg.

*wg. Barbara Nees-Delaval, „Będziemy rodzicami”


Dane są liczone dla kobiet o wzroście 160-170 cm. Kobiety wyższe mogą przybrać na wadze więcej, kobiety niższe - mniej. Zmiany wagi są uwarunkowane wieloma czynnikami. Podczas ciąży mnogiej przyrost może być oczywiście większy. W trakcie ciąży należy być w ciągłym kontakcie z lekarzem prowadzącym.


Źródło: zdrowie.onet.pl
Kalkulatory, Kalkulatory

Przy cyklu nieregularnym ustalenie dnia urodzin dziecka możemy podać znając datę poczęcia.

Wyliczony termin jest jedynie przybliżony, obliczony z wykorzystaniem średniego czasu trwania ciąży, ustalonego na podstawie obliczeń statystycznych, będących wynikiem wielu obserwacji.
 Podaj datę poczęcia

 Dzień:

 Miesiąc:

 Rok:

Twoje dziecko urodzi się około:

Czy chciałbyś poznać datę urodzin Twojego dziecka?
Wpisz datę pierwszego dnia ostatniej miesiączki, a automat automatycznie wyliczy dla Ciebie tą datę. Uwaga! Wyliczony termin jest jedynie przybliżony, najbardziej prawdopodobny dla kobiet posiadających cykle 28-mio dniowe. Tylko ok. 5 % kobiet rodzi dokładnie w tym dniu.

Podaj datę pierwszego dnia ostatniej miesiączki:

 Dzień:    Miesiąc:    Rok:

Twoje dziecko urodzi się około:

Kalkulatory, Kalkulatory
Początek cyklu (dzień/miesiąc/rok):
Najkrótszy cykl (nie mniej niż 20 dni):
Najdłuższy cykl :
Długość ostatniego cyklu:


Dni płodne od: do:
To jest dzień cyklu.
Jest to Twój dzień:
Przewidywane następne krwawienie zacznie się:
Następne dni płodne zaczną się: a skończą:

Kiedy zostało poczęte Twoje dziecko?
Wprowadź datę pierwszego dnia ostatniej miesiączki, a automat wyliczy dla Ciebie prawdopodobną datę poczęcia, opartą na właściwej dla Ciebie długości cyklu.

Owulacja, i tym samym zapłodnienie, następuje 14 dni przed planowanym początkiem następnego krwawienia miesięcznego. Jeśli masz cykle 28-dniowe (co zakłada większość lekarzy prowadzących ciążę ustalając datę porodu), to znaczy, że masz owulację 14-go dnia cyklu. Jeśli Twój cykl jest o kilka dni dłuższy, to jajeczkowanie występuje po 14 dniu cyklu a więc Twoje dziecko urodzi się kilka dni później, niż szacunkowa data porodu.
Podaj pierwszy dzień ostatniej miesiączki:

  Dzień:

  Miesiąc:

  Rok:

Data poczęcia - Cykl 25 dniowy:
Data poczęcia - Cykl 26 dniowy:
Data poczęcia - Cykl 27 dniowy:
Data poczęcia - Cykl 28 dniowy:
Data poczęcia - Cykl 29 dniowy:
Data poczęcia - Cykl 30 dniowy:
Data poczęcia - Cykl 31 dniowy:
Data poczęcia - Cykl 32 dniowy:
Data poczęcia - Cykl 33 dniowy:
Data poczęcia - Cykl 34 dniowy:
Data poczęcia - Cykl 35 dniowy:
Data poczęcia - Cykl 36 dniowy:
Data poczęcia - Cykl 37 dniowy:
Data poczęcia - Cykl 38 dniowy:

Czy chciała byś poznać datę urodzin Twojego dziecka? W pole formularza wpisz datę poczęcia, a nasz automat wyliczy to dla Ciebie. Musisz jednak pamiętać, że wyliczony termin jest jedynie przybliżony, obliczony z wykorzystaniem średniego czasu trwania ciąży, ustalonego na podstawie danych statystycznych.


Wypełnij formularz (podaj datę poczęcia):

 Dzień:

 Miesiąc:

 Rok:

Twoje dziecko urodzi się około:

 

Sklep internetowy dla mam i niemowląt

Sklep BabyMama.pl powstał w 2008 roku . Jako pierwszy na rynku  zaproponował kobietom w ciąży oraz młodym mamom innowacyjne produkty, które pozwalają z radością oczekiwać na narodziny maleństwa i bez obaw zająć się niemowlęciem po porodzie.

Newsletter

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych, zgodnie z treścią art.23 ust.1 pkt.1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 o ochronie danych osobowych (Dz.U. Nr 133, poz. 883), w celu umożliwienia przesyłania przez administratora danych materiałów marketingowych na podany przeze mnie adres e-mail.

Kalkulatory. Portal stworzony z myślą o Mamach. W prosty i przyjazny sposób prezentujemy informacje, które są pomocne nie tylko w czasie ciąży, ale także po narodzinach dziecka. Na naszej stronie Mamy mogą uzyskać odpowiedzi na interesujące pytania. Ciąża, dieta, kalendarz badań, rozwój ciąży, badania w ciąży, poród oraz narodziny dziecka to tematy, które nie mają dla nas tajemnic. Wierzymy, że sprawdzone i rzetelne informacje wzbogacą wiedzę każdej Mamy. Dowiedz się jakie badania w ciąży należy zrobić, aby odpowiednio o siebie zadbać. Zapraszamy!