Niemowlęce zdolności językowe

Niemowlęce zdolności językowe, Dzieci zaczynają życie wiedząc o języku znacznie więcej niż przeciętny śmiertelnik mógłby sobie wyobrazić. Maluchy wiedzą wiele istotnych rzeczy dosłownie od chwili narodzin. Noworodki i małe niemowlęta potrafią rozróżniać pojedyncze dźwięki, nie tylko we własnym języku, ale we wszystkich językach świata. Wraz z wiekiem tracą te wspaniałe umiejętności słuchowe.

HomeNIEMOWLĘRozwójNiemowlęce zdolności językowe

Niemowlęce zdolności językowe

babyface

Dzieci zaczynają życie wiedząc o języku znacznie więcej niż przeciętny śmiertelnik mógłby sobie wyobrazić. Maluchy wiedzą wiele istotnych rzeczy dosłownie od chwili narodzin.

Noworodki i małe niemowlęta potrafią rozróżniać pojedyncze dźwięki, nie tylko we własnym języku, ale we wszystkich językach świata. Wraz z wiekiem tracą te wspaniałe umiejętności słuchowe. Zanim skończą pierwszy rok życia przestają być tak wrażliwe na dźwięki obcych języków, za to stają się mistrzami w rozróżnianiu i kategoryzowaniu dźwięków języka ojczystego.

Noworodki preferują głosy o wysokim tonie. Matki i ojcowie instynktownie przemawiają do nich takim tonem, gdy rozmawiają z nimi pierwszy raz po porodzie. Taki sposób mówienia wydaje się być powszechny we wszystkich kulturach świata niezależnie od narodowości rodziców i języka, jakim się posługują.

Naukowcy stwierdzili, że nowo narodzone dzieci wolą głos matki od głosów innych kobiet. Podobne preferencje dotyczące głosu ojca pojawiają się u noworodków po mniej więcej tygodniu. Wtedy 80% dzieci wybiera głos taty, zamiast głosu innych mężczyzn.

Eksperymenty wykazują, że pięciomiesięczne niemowlęta posiadają zdolność do czytania z ruchów ust. Potrafią dopasować obserwowaną twarz do słyszanego dźwięku, aaa lub iii, patrząc na twarz z szeroko otwartymi ustami, gdy słyszą aaa, a na twarz z rozciągniętymi wargami, gdy słyszą iii.

{loadposition under_article}
Wyświetleń: 1532

Napisz komentarz

Wpisz wynik działania: 1 * 3 =

{loadposition under_articleforum}
{loadposition under_articleforumfoto}

busy
 

Sklep internetowy dla mam i niemowląt

Sklep BabyMama.pl powstał w 2008 roku . Jako pierwszy na rynku  zaproponował kobietom w ciąży oraz młodym mamom innowacyjne produkty, które pozwalają z radością oczekiwać na narodziny maleństwa i bez obaw zająć się niemowlęciem po porodzie.

Artykuły podobne

Jak zabezpieczyć mieszkanie, gdy dziecko stawia pierwsze kroki?

Jak zabezpieczyć mieszkanie, gdy dziecko stawia pierwsze kroki?


Kreatywność małych odkrywców świata nie zna granic. Jak dzieci to robią, że są wszędzie tam, gdzie ...

ABC Mądrego Rodzica: Droga do Sukcesu

ABC Mądrego Rodzica: Droga do Sukcesu


Jak być mądrym rodzicem? Jakich błędów nie popełniać? Co robić, aby dziecko wyrosło na ...

Alfabet bezpieczeństwa dziecka

Alfabet bezpieczeństwa dziecka


Kiedy na świat przychodzi dziecko, rodzice starają się zrobić wszystko, by rozwijało się szczęśliwie ...

Niepokojące zachowania niemowląt

Niepokojące zachowania niemowląt


Stan w jakim noworodek przychodzi na świat jest informacją o jego rozwoju prenatalnym, doświadczeniach w ...

Niemowlę na basenie

Niemowlę na basenie


O tym, że woda doskonale wpływa na rozwijającego się bobasa, wiemy nie od ...

Zabawki kształtują osobowość dziecka

Zabawki kształtują osobowość dziecka


My – rodzice nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, jak wiele elementów codzienności wpływa na ...

Dziecko na basenie

Dziecko na basenie


Woda jest dla malucha  naturalnym środowiskiem - wszak przez dziewięć miesięcy, będąc w brzuszku mamy, ...

Z maluszkiem na basen

Z maluszkiem na basen


Kontakt z wodą jest dla dziecka przyjemnością samą w sobie. Dobrze się kojarzy. Zdecydowana większość ...

Newsletter

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych, zgodnie z treścią art.23 ust.1 pkt.1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 o ochronie danych osobowych (Dz.U. Nr 133, poz. 883), w celu umożliwienia przesyłania przez administratora danych materiałów marketingowych na podany przeze mnie adres e-mail.

Niemowlęce zdolności językowe. Portal stworzony z myślą o Mamach. W prosty i przyjazny sposób prezentujemy informacje, które są pomocne nie tylko w czasie ciąży, ale także po narodzinach dziecka. Na naszej stronie Mamy mogą uzyskać odpowiedzi na interesujące pytania. Ciąża, dieta, kalendarz badań, rozwój ciąży, badania w ciąży, poród oraz narodziny dziecka to tematy, które nie mają dla nas tajemnic. Wierzymy, że sprawdzone i rzetelne informacje wzbogacą wiedzę każdej Mamy. Dowiedz się jakie badania w ciąży należy zrobić, aby odpowiednio o siebie zadbać. Zapraszamy!

Przeczytaj następny artykuł