Olejek sosnowy

Olejek sosnowy, Najczęściej olejek sosnowy stosuje się do leczenia infekcji górnych dróg oddechowych i zatok. Ma działanie wykrztuśne i równocześnie bardzo silnie antyseptyczne. Najlepiej nadaje się do inhalacji parowych stosowanych kilka razy dziennie.

Home

Olejek sosnowy

olejeksosnowyFarmakopealny (leczniczy) olejek eteryczny sosnowy otrzymuje się z igieł sosny Pinus silvestris, sosny zwyczajnej występującej w północnej Europie (także w Polsce).

Sosna to wysokie, całorocznie zielone drzewo o korze brązowej z lekkim odcieniem czerwonym, szarozielonych igłach, stożkowatych, brązowych szyszkach i pomarańczowych kwiatach. Istnieje wiele różnych odmian sosny, których olejki posiadają całkowicie różne właściwości. Zatem bardzo ważne jest, aby znać dokładnie nazwę gatunku drzewa, z którego wyprodukowano olejek. Uważa się, że najlepsze jakościowo olejki pochodzą z roślin rosnących w Północnej części Europy i Azji (w tym z Syberii) i gdy otrzymywane są wiosną i latem. Do nich należy olejek pochodzący z igieł sosny pinus silvestris. Olejek jest produktem destylacji z parą wodną igieł, młodych gałązek i szyszek (wydajność ok. 0,3%). Gorsze jakościowo olejki pochodzą z drewna. Olejek sosnowy jest jasnożółty, i ma mocny, balsamiczny, żywiczny zapach.

Najczęściej olejek sosnowy stosuje się do leczenia infekcji górnych dróg oddechowych i zatok. Ma działanie wykrztuśne i równocześnie bardzo silnie antyseptyczne. Najlepiej nadaje się do inhalacji parowych stosowanych kilka razy dziennie. Inhalacje sosnowe są stosowane przy przeziębieniach, katarach i bólach gardła. Olejku sosnowego można używać w tych wypadkach samego lub w połączeniu z olejkiem eukaliptusowym, który dodatkowo bardzo skutecznie udrażnia kanały nosowe.

{loadposition under_article}
Wyświetleń: 882

Napisz komentarz

Wpisz wynik działania: 1 * 2 =

{loadposition under_articleforum}
{loadposition under_articleforumfoto}

busy
 

Sklep internetowy dla mam i niemowląt

Sklep BabyMama.pl powstał w 2008 roku . Jako pierwszy na rynku  zaproponował kobietom w ciąży oraz młodym mamom innowacyjne produkty, które pozwalają z radością oczekiwać na narodziny maleństwa i bez obaw zająć się niemowlęciem po porodzie.

Artykuły podobne

Olejek z drzewa herbacianego

Olejek z drzewa herbacianego


Olejek z drzewa herbacianego inaczej nazywany z drzewka "TI" lub tea tree oil otrzymuje się z rośliny ...

Masaż stemplami ziołowymi

Masaż stemplami ziołowymi


Tajemnice z Dalekiego Wschodu już przeniknęły do polskich salonów ...

Olejek eukaliptusowy

Olejek eukaliptusowy


Najczęściej spotykanym olejkiem eukaliptusowym jest olejek pochodzący z tzw. "drzewa gumowego" (Eucalyptus ...

Zabiegi kosmetyczne po porodzie

Zabiegi kosmetyczne po porodzie


Zabiegi mające na celu przywrócenie kondycji i wyglądu ciała młodej mamy do stanu z przed ciąży można ...

Shiatsu - zorientowani na orient

Shiatsu - zorientowani na orient


Medycyna orientalna – a zatem również shiatsu – opiera się w głównej mierze na filozofii równowagi ...

Pakiet SPA dla przyszłej mamy w Nałęczowie

Pakiet SPA dla przyszłej mamy w Nałęczowie


Ciąża dla każdej kobiety jest niesamowitym i ekscytującym okresem w ...

Polinezyjski masaż ciążowy

Polinezyjski masaż ciążowy


Masaż brzucha dedykowany kobietom ciężarnym jest całkowicie nieszkodliwy i bardzo przyjemny. Wpływa ...

Zabiegi kosmetyczne dla kobiet w ciąży

Zabiegi kosmetyczne dla kobiet w ciąży


Skóra kobiety w ciąży jest grubsza i bardziej nawilżona, włosy są lśniące, skóra głowy dobrze ...


Olejek sosnowy. Portal stworzony z myślą o Mamach. W prosty i przyjazny sposób prezentujemy informacje, które są pomocne nie tylko w czasie ciąży, ale także po narodzinach dziecka. Na naszej stronie Mamy mogą uzyskać odpowiedzi na interesujące pytania. Ciąża, dieta, kalendarz badań, rozwój ciąży, badania w ciąży, poród oraz narodziny dziecka to tematy, które nie mają dla nas tajemnic. Wierzymy, że sprawdzone i rzetelne informacje wzbogacą wiedzę każdej Mamy. Dowiedz się jakie badania w ciąży należy zrobić, aby odpowiednio o siebie zadbać. Zapraszamy!

Przeczytaj następny artykuł